پنجره ترمال بریک لولایی

پنجره ی ترمال بریک لولایی یکی از قوی ترین نوع پنجره ها در بحث جلوگیری از اتلاف انرژی است. این نوع از درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک پرمصرف ترین و پر طرفدارترین نوع اینگونه پنجره ها هستند.

آب بندی و هوابندی، عدم نفوذ گرد و خاک و ضریب پایین اتلاف انرژی را می توان از نقاط قوت درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک لولایی دانست.

سیستم آب بندی و عدم نفوذ گرد و خاک به وسیله لاستیک های آب بندی در درب پنجره آلومینیومی ترمال بریک صورت می پذیرد. در برخی از پروفیل های پنجره آلومینیومی ترمال بریک لاستیک آب بندی و هوابندی سوم نیز تعبیه شده است که می تواند اثربخشی بیشتری را در این مقوله ایجاد کند.

در مدل درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک لولایی، پنجره بعد از باز شدن دستگیره همانند بازشو درب ساختمان عمل خواهد کرد و شما قادر خواهید بود از این پنجره استفاده نمایید. (سیستمTurn) اما استفاده از حالت دوم یا Tilt نیز در پنجره آلومینیومی ترمال بریک میسر است.

جدا از این مسئله آب بندی و هوابندی در پنجره آلومینیومی ترمال بریک دوحالته نسبت به تک حالته آن بیشتر است. مجموعه آمیتیس با بهره­گیری از دانش فنی روز و با در دست داشتن نرم افزارهای ویژه و بر اساس سازه و معماری مورد نیاز هر ساختمان بهترین نوع و شکل پنجره را به مشتریان خود معرفی کرده و توان و قابلیت ساخت مدل­های خاص و متنوع­تر را نیز در حوزه کاری خود قرار داده است. آمیتیس تلفیقی از معماری، زیبایی، دوام، مهندسی و خدمات را ارائه می­دهد.

پنجره لولایی (hidden vent)

درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک لولایی هیدن ونت

یکی دیگر از انواع درب و پنجره آلومینیومی مدل هیدن ونت می باشد که دراین نوع پنجره آلومینیومی کاربری و نوع بازشو کاملاً همانند پنجره لولایی معمولی است.

تفاوت این دو محصول در نمای بیرونی پنجره آلومینیومی ترمال بریک است، که این مسئله بیشتر می تواند مدنظر معماران و سازندگان باشد.

در نمای بیرونی یک پنجره همیشه ضخامت پروفیل بازشو پنجره آلومینیومی ترمال بریک از قسمت فیکس آن بیشتر است. یعنی شما در نمای بیرونی اندازه و حجم یکسانی در قسمت های پنجره مشاهده نمی کنید. این نسل از پنجره های ترمال بریک در یکنواخت سازی نمای ساختمان کمک شایانی به معماران و طراحان ساختمان می کند.

در حالت عادی در پنجره های ترمال بریک لولایی همیشه قسمت بازشو نسبت به قسمت فیکس دارای حجم بیشتری است که در نمای ساختمان مشهود است اما در پنجره ترمال بریک هیدن ونت بدلیل عدم مشاهده پروفیل بازشو نمای بیرونی تمامی پنجره ها یکسان دیده می شود. پروفیل آلومنیومی پنجره ترمال بریک هیدن ونت به عنوان چهارچوب اصلی این محصول نقش بسزایی در مهار نیروهای وارده خواهد داشت.

درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک آکاردئونی

درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک آکاردئونی

یکی از خاص ترین و جالبترین نوع درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک نوع آکاردئونی آن است. مکانیزم تولید و پیچیدگی تولید این نوع پنجره بسیار زیاد است و می توان این نوع پنجره را از انواع گرانقیمت نوع آلومینیومی ترمال بریک به حساب آورد.در این مکانیزم شما قادر خواهید بود پنجره ای با حداکثر ارتفاع ۲۴۰۰ میلیمتر در عرض ۶۰۰۰ میلیمتر را تولید کرده در حالتی که پنجره ها پس از باز شدن بر روی یکدیگر قرار گرفته و به یک سمت پنجره هدایت شوند.عموماً استفاده از پنجره آلومینیومی ترمال بریک آکاردئونی در مناطق ویلایی که دارای view مناسبی هستند و یا یکسان سازی فضای داخلی با فضای بیرونی مطرح است مورد استفاده قرار می گیرد.کاربری اصلی پنجره ترمال بریک آکاردئونی توسط یراق آلات آن صورت می پذیرد. همانطور که گفته شد پنجره ترمال بریک آکاردئونی یکی از انواع پنجره های خاص محسوب می شود که سیستم تولید و اجرای آن نسبت به سایر محصولات پیچیدگی بیشتری دارد. در پنجره ترمال بریک آکاردئونی میزان متعلقات و مکانیزهای موجود در یراق بسیار بیشتر از سایر یراق آلات در انواع پنجره های ترمال بریک می باشد.از این رو درآنالیز و ساخت این پنجره می بایست از دانش فنی و اجرایی کامل بهره برد تا محصول نهایی بتواند کلیه انتظارات را در مدت زمان برآورده سازد. در پنجره ترمال بریک آکاردئونی می بایست طبق استانداردهای صحیح تقسیم بندی لنگه ها صورت پذیرد، زیرا در این تقسیم بندی ها کلیه فشارها و نیروهای مکانیکی وارده بر روی یراق آلات محاسبه شده و خارج شدن از این استانداردها می تواند محصول نهایی را در مدت زمان دچار مشکلات فراوان کند.

درب و پنجره فرانسوی

درب و پنجره فرانسوی

پنجره لولایی طرح فرانسه دوجداره دارای خصوصیات مهم و بارزی است که برای مثال می توان سیستم پنج چنبر را نام برد که بسیار خوب تراش خورده و باعث کسب رتبه ++A در انرژی شده است. سیستم بازشو پنجره دوجداره طرح فرانسوی به نحوی طراحی شده که هر دو لنگه قابلیت باز شدن را دارند. البته در موقع غیر ضروری میتوان یک لنگه را ثبات و از یک لنگه دیگر به عنوان بازشو استفاده نمود. نکته بسیار جالب عدم استفاده از ستون و یا مولیونی در وسط این دو لنگه است. پنجره لولایی دوجداره طرح فرانسه دارای جذابیت و زیبایی های بیشماری است.

ویژگی ها و مزایی پنجره لولایی دوجداره طرح فرانسوی:هر دو لنگه را میتوان باز و بسته نمود. میتوان یکی از لنگه ها را به صورت موقت ثابت کرد و از لنگه دیگر به صورت بازشو استفاده کرد. امکان نصب سیستم های تک حالته و دو حالته بر روی بازشوی این پنجره دوجداره وجود دارد. از پنجره دوجداره طرح فرانسوی می توان در نماهای بیرونی آپارتمان ها، ساختمان های اداری و تجاری استفاده کرد. به دلیل عدم وجود ستون در وسط قاب این پنجره می توان برای جابجا کردن وسایل از میان این دو لنگه پنجره استفاده کرد.

پنجره کلنگی

پنجره کلنگی

پنجره لولایی بازشو کلنگی به نوعی از پنجره گفته می شود که فقط از سمت بالایی با زاویه ای تعیین شده باز میشود. این پنجره بیشتر در سرویس ها و یا در راهرو ها مورد استفاده قرار میگیرد.

که توانایی خروج سریع بخار را از سرویس های بهداشتی و حمام ها دارد. این پنجره دوجداره کلنگی (TILT) از یک جهت باز می شود.

این بازشو قابلیت تغییر به صورت از بالا به پایین و یا از پایین به بالا را دارد. هم چنین میتوان نحوه باز شدن را به سمت بیرون و یا داخل تغییر داد.

به طور معمول پنجره های دوجداره کلنگی به صورت کوچک ساخته می شود. در این فضاها دید زیاد اهمیتی ندارد و دلیل استفاده از این پنجره نور و تهویه هوا است. در بازشو پنجره اگر از بالا باشد در حین باریدن باران خطر ورود آب به داخل محیط از بین خواهد رفت و همچنین اگر پرده ای روی پنجره باشد، این پنجره مزاحمتی را برای پرده نصب شده به وجود نمی آورد.

درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک فولکس واگنی Tilt and Slide

درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک فولکس واگنی Tilt and Slide

یکی دیگر از انواع درب و پنجره آلومینیومی مدل فولکس واگنی می باشد. در پنجره آلومینیومی ترمال بریک فولکس واگنی همان پروفیل پنجره های لولایی استفاده خواهد شد در نتیجه شما در پنجره خود دارای آب بندی و هوابندی بسیار مناسبی خواهید بود. تفاوت در این پنجره استفاده از یراق آلات متفاوت است.

این نوع مکانیزم به شما این امکان را خواهد داد تا قسمت بازشو پنجره فضایی را در واحد مسکونی اشغال نکند.

در پنجره آلومینیومی ترمال بریک فولکس واگنی پس از باز کردن دستگیره ابتدای پنجره به اندازه ۱۰ الی ۱۵ سانتیمتر به سمت شما بیرون خواهد آمد سپس بر روی ریلی که روی دیواره قسمت فیکس نصب شده است حرکت خواهد کرد. شما در پنجره آلومینیومی ترمال بریک فولکس واگنی قادر خواهید بود حداکثر عرض ۱۵۰۰ میلیمتر تا ارتفاع ۲۴۰۰ میلیمتر را اجرا نمایید.

پنجره فولکس واگنی می تواند به انواع حالتهای یک لنگه بازشو، دو لنگه بازشو، دو لنگه بازشو فرانسوی طراحی و تولید گردد.

درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک محوری pivot

درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک محوری pivot

یکی دیگر از انواع درب و پنجره آلومینیومی مدل PIVOT و یا محور وسط می باشد. این نوع پنجره آلومینیومی بیشتر در کاربری های اداری مورد استفاده قرار می گیرد. درمکانهایی که بحث تهویه هوا بسیار مطرح است می توان از پنجرع آلومنیومی ترمال بریک محوری استفاده کرد. این نوع پنجره، نیز می تواند در مکانهایی که رطوبت هوا وجود دارد بسیار مفید باشد. همانگونه گه اسم پنجره آلومنیومی ترمال بریک محوری پیداست عملیات بازشو بر روی محورهای طعبیه شده بر روی این نوع پنجره حاصل می شود.از آنجا که پنجره ترمال بریک محوری از نوع پنجره های خاص به حساب می آید و قاعدتاً با توجه به نوع باز شدن آن فشار فیزیکی قابل توجهی بر آن وارد می شود می بایست در انتخاب یراق بسیار توجه داشت و نکات فنی آن را به دقت بررسی نمود. یراق آلات استاندارد در پنجره ترمال بریک محوری می بایست ساپورت وزن را به درستی انجام دهد تا پنجره بتواند به صورت روان حرکت کند و در مدت زمان از رگلاژ خارج نگردد. همچنین یراق استاندارد می بایست عملیات فیتینگ میان پروفیل های پنجره ترمال بریک محوری را تقویت کند و از نظر مقاومت آلیاژی استاندارد بوده و مباحث ضدسرقت پنجره در آن رعایت شده باشد. قاعدتاً استفاده از یراق آلات غیراستاندارد در پنجره ترمال بریک محوری ماهیت اصلی این پنجره را در مدت زمان از بین خواهد برد. پنجره ترمال بریک محوری می تواند در حالت بازشو افقی و یا بازشو عمودی ساخته، نصب و اجرا گردد.

هیچ رویایی ناممکن نیست !

تنها، تصور کن

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال