سیستم نمای خشک

در سیستم نمای خشک متریال نما توسط زیر سازی های آلومینیومی و بدون استفاده از نیروی چسبندگی بر روی سازه اصلی اعمال شده که باعث طولانی شدن عمر نما می شود. بنابراین سیستم نمای خشک کاربرد فراوانی در ساختمان ها دارد.

یکی از مزیت های قابل توجه سیستم نمای خشک قابلیت بازیافتی آن است که می توان پنل ها و مصالح استفاده شده را جمع آوری نمود و از آنها مجددأ استفاده کرد. همچنین سیستم نمای خشک از حجم ضایعات ساختمانی به طور چشمگیری می کاهد. این نوع نمای ساختمان به بهینه سازی در مصرف انرژی کمک چشم گیری می کند و به جهت آزادی استفاده از روسازی های متفاوت ساختمان را در برابر ورود آب، صوت و هوا مقاوم می سازد. سیستم نمای خشک را می توان در برابر تنش های ناشی از باد، طوفان و زمین لرزه و همچنین در مقابل حریق مقاوم نمود.

مزایای روش اجرایی سیستم نمای خشک

 • صرفه جویی در زمان
 • طراحی مهندسی ساختمان
 • سازگاری رفتار مصالح در مقابل تغییرات دمایی جوی
 • تولید صنعتی مصالح مصرفی ساختمان
 • قابلیت تنظیم و میزان کاری درنمای ساختمان
 • کاهش حجم و وزن اسکلت و فونداسیون ساختمان
 • نمای خشک را می توان در برابر تنش های ناشی از باد، طوفان و زمین لرزه و همچنین در مقابل حریق مقاوم نمود.

آشنایی با مصالح سیستم نمای خشک

متریال ها و مصالح زیادی با تفاوت های بسیار برای ساخت نما به روش خشک مورد استفاده قرار میگیرند، که از رایج ترین آنها عبارتند از : سفالینه سرامیک پرسلانی، کاشی، کرتین وال، صفحات آلومینیوم کامپوزیت، فایبر سمنت برد، ترموود و …

نمای سرامیک خشک پرسلانی

سرامیک خشک پرسلانی زیر مجموعه ای از تایل های سرامیکی است با این تفاوت که در دمای بالاتری (نزدیک به ۱۴۰۰ درجه سلسیوس) نسبت به تایل های رایج پخته و با فشار زیاد و به دو روش اکسترودی و پرسی تولید می شوند. علت تولید پرسلان ها در این دما بوجود آمدن ماهیت هایی چون تخلخل کمتراز ۰٫۱% و حالت زجاجی(شیشه ای) در آن است و این امر آنها را از سایر محصولات سرامیکی تفکیک می کند.

انواع پرسلان ها

سرامیک خشک تولید شده مخصوص نما به دو شکل کلی در بازار صنعت ساختمان کشور عرضه می گردد که شامل سرامیک مجوف و سرامیک توپر که اصطلاحا سرامیک یک سانتی متری و یا فول بادی نیز گفته می شود.

مجموعه آمیتیس برای نصب سرامیک های پرسلانی توپر از ۳ روش روز دنیا استفاده می نماید که شامل روش های زیر می باشند:

روش نمایان (VISIBLE)

در این روش تایل های سرامیک خشک پرسلانی بوسیله قطعات کلیپس استینل لس استیل، بر روی ریل های آلومینیومی زیرسازی در فواصل مشخص شده متصل می گردند. رنگ کلیپس ها با رنگ سرامیک انتخابی بوسیله رنگ پلی استر با روش الکتروستاتیکی یکسان می گردد و در محل اتصال سرامیک به ریل نیز، لاستیک های EPDM با کیفیت بالا جهت جلوگیری از لغزش سرامیک ها قرار می گیرند.

سیستم کیل (KEIL)

اتصالات سیستم (Keil)، در حقیقت اتصالات مکانیکی مخفی بدون نیاز به چسب هستند که برای پوشش دادن نما به وسیله انواع مصالح گوناگون به وجود آمده اند. این سیستم در صنعت ساختمان، به طور گسترده جهت پوشش نما، دیوار های داخلی و خارجی و حتی سطوح بام (در معرض باران) استفاده می شود. در این روش سرامیک خشک پرسلانی از طریق اتصالات آلومینیومی مخصوصی به نام کلمپ (Clamp) بر روی ریل های آلومینیومی افقی مخصوص این سیستم متصل می شوند.

 سیستم شیاری

در این روش ابتدا بر قسمت پشت سرامیک ها توسط دستگاه اتوماتیک شیارزن شیارهایی تعبیه می شود،  توسط دستگاه شیارزن شیارهای ویژه ای در دو جهت معکوس ایجاد می شود و سپس کلمپ ها به وسیله برجستگی هایی که دارند توسط چسب مخصوص داخل این شیارها کاملا محکم می شوند، سپس سرامیک ها از طریق کلمپ بر روی ریل مستقر شده و به وسیله پیچی که بر روی کلمپ تعبیه شده است در محل خود رگلاژ می شوند.

ورق های آلومینیوم نورد شده(ALACOTA)

نسلی جدید  از نمای ساختمان  با ورقهای آلومینیوم نورد شده  بسیار سبک که تنها 7 کیلو گرم بر متر مربع وزن دارد مناسب جهت نماهای ساختمان و جایگرینی فوق العاده برای نماهای خشک، ظاهری  بسیار زیبا، منحصر بفرد، تنوع بی نظیر در رنگ ازقبیل طرح چوب، سرامیک ،آجر ….، ساده ومقرون به صرفه تر برای نصب در مقایسه با  سرامیک خشک ،ترمووود ….. بدون محدودیت دراندازه ،همه کاره برای انطباق با نیازهای طراحان، در دسترس بودن برای رنگهای مختلف که د ارای خصوصیات ذیل می باشد:

 • از نظر نصب نسبت به سایر تایلها آسانتر و اقتصادی می باشد.
 • دارای وزنی بسیار سبک میباشد
 • به دلیل تولید با تکنولوژی رنگ های لایه ای دارای عمری بسیار مفید و طولانی است.
 • مقاوم در برابر آتش و مطابق با شرایط محیط زیست
 • بدون محدودیت در ابعاد و اندازه

تنوع رنگ

هیچ رویایی ناممکن نیست !

تنها، تصور کن

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال