نرده شیشه ای (hand rail)

یکی از مهمترین مصالح و مواد مصرفی در ساختمان و معماری، کاربرد شیشه در ساخت نرده ها و نرده شیشه ای می‌باشد، نرده یا حفاظ از قدیم جزیی از معماری بوده است و با پیشرفت تکنولوژی تغییراتی در جنس و طرح و ظاهر آن ایجاد شده است. نرده شیشه ای ابداع معماری مدرن است. این نوع نرده ترکیبی از پروفیل آلومینیوم (یا استیل) و شیشه است، که به لحاظ طرح و اجرا انواع مختلفی دارد و همچنین جان پناهی است که با توجه به زیبایی و شکیل بودن آن، امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به معضلات و مشکلات نرده های آهنی و یا لوله ایی که در گذشته بسیار استفاده میشد امروزه از نوع نرده شیشه ای بسیار استقبال شده است و شاهد آن هستیم که در پروژه ها بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

ویژگی‌های نرده شیشه ای

نرده شیشه ای با ظاهری لوکس و مدرن جایگاه خاصی در معماری مدرن دارد. استفاده از آن در بالکن و راه پله ظاهری لوکس و زیبا در نمای بیرونی و دکوراسیون داخل ساختمان به وجود می آورد.

شفافیت و قابلیت انعکاس شیشه مانع از محدودیت نور شده در نتیجه فضای داخل نور بیشتری خواهد داشت، ضمن اینکه دید و منظره بیرونی نیز محدود نمی‌شود.

استحکام و ایمنی نرده شیشه ای به دلیل استفاده ازشیشه سکوریت یا لمینیت و کاربرد پروفیل مستحکم و ضد خوردگی آلومینیوم یا استیل بسیار بالاست.

تمیز کردن نرده شیشه ای آسان است.

انواع نرده شیشه ای

فیکس پوینت: پنل های شیشه ای با ضخامت 12 تا 16 میلی متر با استفاده از مهارکننده های دکمه ای از جنس آلومینیوم و یا استیل به زمین فیکس می شود و هند ریل بر روی آن قرار می گیرد. اجرای فیکس پوینت با محاسبات دقیق جهت تعبیه درست و دقیق حفره ها بر روی شیشه انجام می شود. زیرا کوچکترین خطا همه سیستم نصب را دچار مشکل میکند.

اکسپوز: در این شیوه شیشه ها در قطعات آلومینیوم یو شکل که با فاصله 15 تا 25 سانتی متر بر روی زمین نصب شده اند قرار می گیرد. شیشه ها به وسیله قطعات نگهدارنده که در داخل بیس یو شکل قرار دارد، محکم می شود.

اسپیگت: نصب این شیوه بسیار سریع و راحت است. مستحکم بوده و امکان استفاده از پنل شیشه ای با طول 3 تا 4 متر را دارد. در این روش هر جام شیشه ای بر روی دو پایه شیار دار سوزنی به ارتفاع 12 تا 15 سانتی متر نصب می شود.

 پایه شیشه گیر:این شیوه نسبت به بقیه شیوه ها ارزانتر است و استحکام کمتری دارد. در نرده شیشه ای با پایه شیشه گیر، پایه های آلومینیوم یا استیل با استفاده از قطعه ای به شکل یو به جام های شیشه ای متصل شده و وزن آن را مهار می کند. ضخامت جام های شیشه در این شیوه 12 میلیمتر است.

هیچ رویایی ناممکن نیست !

تنها، تصور کن

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال