نمای کرتین وال

کرتین وال در لغت به معنای دیوار پرده ای شکل است که نوعی سیستم پوششی نمای خارجی ساختمان می باشد که علاوه بر غیر سازه ای بودن، از بار مرده وارد بر ساختمان نیز می کاهد. دیوار کرتین وال برای مقاومت ساختمان در برابر آب و هوای بیرون، تنشهای قائم و جانبی از قبیل نیروی زمین لرزه، نوسانات ناشی از باد و نیروی حاصل از بار مرده خود دیوار طراحی و محاسبه شده و به صورت خود ایستا (Self-Support) طراحی و اجرا می شود. وزن شیشه بر روی لامل ها و شاسی کشی های سازه کرتین وال وارد شده و در نتیجه به جز وزن خود هیچ بار دیگری را حمل نمی کنند. مجموعه آمیتیس سیستم کرتین وال را به دو نوع سیستم STICK و UNITIZED اجرا می­نماید که در ادامه به توضیح مختصر هر یک پرداخته می شود.

سیستم STICK:

در سیستم استیک اجزای مختلف استراکچر اصلی شامل پروفیل عمودی (mullion) و افقی (transom) در محل پروژه و یا کارگاه ساخت برش کاری, لقمه بندی و لاستیک کشی شده که تفاوت فاحشی از نظر کیفیت ساخت بین کارگاه و سایت پروژه وجود دارد و پس از تکمیل مراحل ساخت وارد کارگاه ساختمانی شده و بر روی براکت های انتظار نصب می شوند و پس از آن مراحل تکمیل شیشه بر روی فریم ها خواهد بود. که با توجه به نوع سیستم فیس کپ یا فریم لس تکمیل خواهد شد.

نمای فول فریم لس (FULL FRAMELESS):

در این سیستم، نقشه برداری و تهیه شاپ دراوینگ اجرایی فاز2، کمربندی های فلزی در محل پوتر ( ساختمان های دارای اسکلت بتنی) و یا نیز ( ساختمان های دارای اسکلت فلزی)  اجرا می گردند و سپس از براکت های آهنی و آلومینیومی و قطعات دی الکتریکال جهت نصب لامل های عمودی استفاده می گردند. همچنین لامل های افقی بوسیله لقمه ها در محل آکس های از پیش تهیه شده نصب می گردند و در پایان پوشش نهایی از قبیل شیشه، سرامیک و… بر روی لامل ها نصب می گردند و بوسیله کلیپس یا تسمه هایی در لامل U-channel (یو چنل) شیشه یا پروفیل سرامیک و یا سنگ و… بر روی لامل های آلومینیومی نصب می گردند.

درز بین شیشه ها یا سنگ ها و یا سرامیک و… که بر روی لامل ها نصب گردیده توسط  چسب های ساختاری مقاوم در برابر اشعه uv ، پر شده و با سطح متریال نصب شده همسطح می گردد.

در نوع دیگری از سیستم نماهای فریم لس، بعد از انجام کلیه مراحل اولیه که در بالا ذکر شد و پس از نصب لامل های عمودی، شیشه ها به کارخانه ارسال شده و داخل کاست های آلومینیومی متناسب با ابعاد شیشه قرارداده شده و شیشه با قاب به محل پروژه ارسال و در داخل سازه استراکچری شبکه بندی آلومینیومی نصب می گردد و در نهایت حد فاصل بین فریم ها با چسب ساختار های سیلیکونی پر می گردد.

لازم به توضیح است، بازشوهای تعیین شده در نمای فول فریم لس از خارج ساختمان قابل تشخیص نبوده و شکل ظاهری آنها با جدول بندی های فیکس یکسان می باشد.

نمای فیس کپ (FACE CAP) درپوش دار:

در سیستم فیس کپ نیز بعد از انجام مراحل اولیه اجرا, نقشه برداری، تهیه شاپ دراوینگ اجرایی فاز2، و انجام مدول بندی ها، کمربندی های فلزی در محل های مربوطه نصب و اجرا و سپس لامل های عمودی و افقی نصب می گردند.

در این سیستم به جای استفاده از چسب، شیشه، سرامیک و یا سنگ که می بایستی به عنوان پوشش های نهایی در بین لامل های عمودی و افقی نصب گردند توسط نگهدارنده ها و در پوش های دوکی یا تخت نصب می گردند. استفاده از درپوش های دوکی در طول های متفاوت و متناسب با ابعاد لامل و مدول بندی ها در اجرای نماهای کرتین وال امکان پذیر می باشد.

لازم به توضیح است که سیستم کرتین وال به علت استفاده از لاستیک های EPDM در محل اتصال شیشه ها، کاملاً هوابند و آب بند است.

سیستم UNITIZED:

در سیستم یونیتایز تمامی کارهای سازه کرتن وال در داخل کارگاه ساخت صورت میگیرد همانند برش, سوراخ کاری, لقمه بندی, لاستیک کشی و حتی نصب شیشه بر روی مدول های کرتن وال که با توجه به نوع سیستم یا توسط چسب انجام میگیرد و یا توسط مقاطع درپوش که پس از آن توسط براکت هایی که از قبل بر روی اسلب ها تعریف شده است به صورت نر و مادگی که بین آن ها لاستیک های قطور EPDM است قرار خواهد گرفت .تمامی مصالح جانبی همانند پانل کامپوزیت نیز می تواند بر روی همین مقاطع یونیتایز نصب شود.

آمیتیس به دلیل داشتن 15 سال سابقه در صنعت آلومینیوم، توانایی انجام تمامی مراحل محاسبات، ساخت و اجرای نماهای کرتین وال را توسط نرم افزار و نیروهای مجرب و متخصص را داشته و امکانات لازم جهت تهیه متریال های مورد نیاز اروپایی، ترکیه ای و ایرانی را دارد.

هیچ رویایی ناممکن نیست !

تنها، تصور کن

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال